CS

Když chcete vědět víc

Vše o obezitologii jste se mohli dozvědět v Bratislavě


7.10.2017

Ve dnech 5. – 7. října proběhl v Bratislavě 6. středoevropský obezitologický kongres (CECON) a 15. slovenský obezitologický kongres 2017. Tento ročník navazoval na velmi úspěšná předešlá setkání, která se v minulých letech konala například v České republice (2008), Maďarsku (2009, 2015), Polsku (2011) a Rumunsku (2013).

Kongres nabídl vynikající odborný program a příležitost pro navázání kontaktů s kolegy napříč střední Evropou i mimo ni. Obsah byl zaměřen především na nejmodernější výzkum a současné léčebné postupy, včetně propojení s oblastmi metabolické chirurgie a farmakoterapie, a životním stylem. Delegáti dostali dostatek prostoru pro představení vlastních poznatků a rozvinutí spolupráce s kolegy, tak aby přispěli k co největšímu užitku pro koncové pacienty. Na pódiu se vystřídali řečníci z celé Evropy, i světa. Program byl navržen tak, aby oslovil všechny účastníky – lékaře, zdravotnické pracovníky, odborníky na výživu, chirurgy, psychology, odborníky na fyzickou aktivitu, zdravotní sestry, lékárníky a výzkumné pracovníky, jichž se do Bratislavy sjelo více než 200.

Delegáti si mohli své dojmy a zkušenosti vyměňovat i v rámci společenských programů. Byla pro ně připravena plavba po Dunaji nebo večeře na Bratislavském hradu s úžasným výhledem.

Doufáme, že se všem účastníkům kongres líbil a že se společně potkáme na jeho dalších ročnících.

Více informací naleznete zde: http://www.cecon2017.org//