CS

Když chcete vědět víc

Nové techniky, technologie, přístupy a tipy v radikální chirurgii


23.4.2016

Ve dnech 21. – 23. dubna 2016 proběhl v prostorách hotelu Vienna House Diplomat Praha 5. Mezinárodní video workshop o radikální chirurgii v gynekologické onkologii (5th International Video Workshop on Radical Surgery in Gynecological Oncology).

Setkání bylo organizováno pod záštitou prof. Davida Cibuly z Onkogynekologického centra v Praze a organizačně jej zajistila společnost GUARANT International. Workshop navazuje na předchozí setkání v Praze a byl zařazen do oficiálního kalendáře Evropské společnosti gynekologické onkologie. Předchozí akce byly velmi úspěšné, vždy přivítaly okolo 400 účastníků z Evropy, Ameriky, Asie i Afriky a staly se inspirací pro ostatní národní či lokální setkání tohoto formátu. Během tří dnů se zde i tentokrát sešlo více než 400 delegátů. „Je mi potěšením, že chirurgové z celého světa projevují vážný zájem o radikální chirurgii, nové znalosti a inspiraci “, řekl prof. David Cibula, předseda 5. Mezinárodního video workshopu.

Program video workshopu se soustředil na manuální dovednosti, porovnávání chirurgické techniky a technologie, rozdílné přístupy a předvedení praktických tipů a doporučení v chirurgii. 

O své znalosti a zkušenosti se podělilo 15 pozvaných chirurgů, kteří si připravili videa s tipy a triky o nových progresivních technologiích a krok za krokem demonstrovali své nejlepší techniky. Program byl zajímavý také díky desítkám videí a posterů. Konference ukázala současný obraz toho, jak vyspělý je obor radikální chirurgie v gynekologické onkologii po celém světě a kam směřuje.

Více informací o akci naleznete zde: http://www.ivw-prague.cz/