CS

Když chcete vědět víc

Vidíme Vám až do žaludku!


16.4.2016

Ve dnech 13. - 16. dubna 2016 proběhlo v Clarion Congress Hotel Prague, Mezinárodní symposium o zobrazovacích technologiích v biomedicíně od nano po macro. International Symposium on Biomedical Imaging je přední odborně-recenzovanou vědeckou konferencí věnovanou matematickým, algoritmickým a výpočetním aspektům biomedicínského zobrazování s využitím inovativních zobrazovacích metod na člověku a malých zvířatech. Jako organizátor byl, pro své dlouholeté zkušenosti, vybrán GUARANT International, který se již čtvrt století stará o úspěch klientů při organizování mezinárodních kongresů a konferencí ve střední a východní Evropě.

Ojedinělá akce, iniciovaná společně IEEE Signal Processing Society (SPS) a IEEE Engineering in Medicine and Biology Society (EMBS), se pyšnila nejenom bohatým vědeckým programem, ale i zajímavými tutoriály a množstvím mimořádných zasedání, stejně tak jako i zajímavými ústními a posterovými prezentacemi. Do české metropole kvůli tomuto sympoziu zavítalo více než 500 odborníků z celého světa.

Mezi nejočekávanější řečníky bezesporu patřili Milan Šonka, (Director of the Iowa Institute for Biomedical Imaging, Iowa, USA) s přednáškou Precizní medicína skrz analýzu oftalmologických 3D OCT: Vztahy se sítnicovou anatomií, patologií a funkcemi. Gene Myers (Director & Klaus Tschira Chair of Systems Biology, Max-Planck Institute of Molecular Cell Biology and Genetics, Dresden) s přednáškou o počítačovém vidění pro počítačovou optiku, Michael Hawrylycz, (Director of the data analysis and annotation efforts for the Allen Institute for Brain Science, Seattle) s přednáškou o prostorovém mapování multimodálních dat v neurovědě a K. Kirk Shung (Director of the Resource Center for Medical Ultrasonic Transducer Technology, Department of Biomedical Engineering, University of Southern California, Los Angeles), který vystoupil s přednáškou na téma Vysokofrekvenční ultrazvukové zobrazování.

Na kongresu proběhla také zajímavá sekce s názvem: 2016 Women in Biomedical Imaging.

Jako zpestření byly pro účastníky připraveny 3 prohlídky historického centra Prahy a zajímavých památek, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Více informací o akci naleznete zde: http://biomedicalimaging.org/2016/