CS

Když chcete vědět víc

Prague Convention Bureau uspořádalo vzdělávací seminář pro kongresové velvyslance


17.1.2016

Prague Convention Bureau uspořádalo vzdělávací seminář pro kongresové velvyslance. Patron Ambassador programu PCB, náš klient pan Prof. MUDr. Julius Špičák, CSc., přednosta kliniky hepatogastroenterologie Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze, se podělil s českými vědci, lékaři a dalšími odborníky o své zkušenosti s organizováním mezinárodních kongresů a konferencí.

Další ze série vzdělávacích a networkingových snídaní v rámci Ambassador programu Prague Convention Bureau se uskutečnila ve středu 13. ledna 2016 v prostorách Clarion Congress Hotel Prague. S více než 30 českými vědci, lékaři a dalšími odborníky se o své zkušenosti s organizováním mezinárodních kongresů a konferencí tentokrát podělil patron Ambassador programu pan Prof. MUDr. Julius Špičák, CSc., přednosta kliniky hepatogastroenterologie Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze.

Prof. Špičák začal s organizováním mezinárodních kongresů a konferencí v roce 1992. Prvním úspěchem byla organizace workshopu Evropské endoskopické společnosti (ESGE), v rámci něhož proběhl první videopřenos paralelně z několika endoskopických sálů. Největší akcí pak byl prestižní Evropský gastroenterologický kongres UEGW 2004 (United European Gastroenterology Week), který do Prahy přilákal téměř 10 tisíc odborníků z 60 zemí světa a jehož byl prof. Špičák prezidentem. „Za posledních 20 let vnímám v získávání a organizaci kongresů velký posun. Dříve se získávaly a organizovaly akce do značné míry amatérsky, dnes je kolem každé vědecké společnosti struktura kongresových firem a agentur, které poskytují profesionální logistiku. Spolupracovat s agenturou, která nejen zajistí kvalitní prezentaci v rámci kandidatury, ale rovněž následnou organizaci akce na profesionální úrovni je naprosto nezbytné“ zdůrazňuje prof. Špičák a dodává: „Klíčovými faktory úspěšné kandidatury pak jsou osobnost žadatele, jeho důvěryhodnost a renomé v rámci vědecké komunity podložené výsledky práce. Dále pak vědecký obsah konference, zvučná jména hlavních řečníků a v neposlední řadě atraktivita destinace.“

Cílem akce je především motivovat potenciální i stávající ambasadory ke kandidaturám na mezinárodní kongresy do Prahy a podpořit účastníky v jejich úsilí a aktivitě.

S praktickými informacemi týkajícími se konkrétní podpory kandidatur přispěli pan Zdeněk Giormani - vedoucí samostatného oddělení Czech Convention Bureau agentury CzechTourism a ředitel PCB pan Roman Muška. V rámci závěrečné diskuze mezi účastníky a přítomnými hosty byly zmíněny rovněž trendy v oblasti pořádání kongresů a faktory výběru destinace.

Autorem článku je PCB, the original version is here: http://www.pragueconvention.cz/cz/novinky/prague-convention-bureau-usporadalo-vzdelavaci-seminar-pro-kongresove-velvyslance-/