CS

Když chcete vědět víc

MFC pod taktovkou GUARANT International již popáté


11.11.2015

Ve dnech 5. – 6. listopadu organizoval GUARANT International již popáté výroční konferenci pro svého stálého klienta Microfinance Centre (MFC). V letošním roce se konference po čtyřech letech vrátila do Prahy, kde proběhla v hotelu Corinthia Prague. V minulých letech organizoval GUARANT International tuto akci pro MFC také v zahraničních destinacích – Gruzii, Černé Hoře a Turecku.

18. výroční konference MFC se zúčastnilo na 450 delegátů z celého světa.

Hlavní motto celé konference znělo “Zaměstnanost, mládež a investice: Co může mikrofinancování dělat? ” Cílem bylo projednat například otázky týkající se role mikrofinancování při zakládání podniků, inovativní způsoby, jak podpořit mládež, nové trendy v nabízení produktů týkajících se bydlení a úlohu mikrofinancování v rozvoji komunity.

V letošním roce byl, kromě tradičních seminářů a plenárních přednášek, testován nevšední nový formát nazvaný "un-conference session". Těchto setkání bylo využíváno především k možnosti diskutovat o problémech, které se týkají oblasti mikrofinancování s experty z praxe.

Pro účastníky kongresu byl připraven zajímavý společenský program, který zahrnoval slavnostní večeři v reprezentačních prostorech Kaiserštejnského paláce na Malostranském náměstí.

The Microfinance Centre je regionální mikrofinační centrum zdrojů a sítí. Sdružuje celkem 104 organizací (včetně 78 měnových finančních institucí) z 32 zemí střední Evropy a Asie, které se starají o více než 800.000 klientů s nízkými příjmy. Jeho posláním je přispívat ke snižování chudoby a rozvoji lidského potenciálů tím, že podporuje sociálně orientovaný a udržitelný mikrofinanční sektor, který poskytuje odpovídající finanční a nefinanční služby velkému počtu chudých rodin a drobných podnikatelů.

GUARANT International spol. s r.o. se již téměř čtvrt století stará o úspěch klientů při organizování mezinárodních kongresů a konferencí ve střední a východní Evropě. Spolu s dokonalou znalostí českého a evropského prostředí zákazníkům garantuje i vysokou odbornost, preciznost a profesionalitu. S týmem 50 profesionálů organizuje každoročně 60 – 80 akcí v rámci České republiky i zahraničí.

Více informací na: http:///www.mfc2015.org/