CS

Když chcete vědět víc

Drážďany plné specialistek na ledviny


30.9.2015

Ve dnech 26. až 29. září jsme v Německu organizovali významnou konferenci, 44th EDTNA/ERCA International Conference, pořádanou společností European Dialysis and Transplant Nurses Association/ European Renal Care Association. (Evropská asociace dialyzačních a transplantačních sester/ Evropská asociace renální péče).

Při této příležitosti si v Drážďanech vyměňovalo cenné informace a zkušenosti na 883 specialistek a specialistů na zdravotní péči, akademiků, zástupců pacientů i partnerů z oboru z celkem 41 zemí světa. Hlavními tématy letošní konference byly kvalita a bezpečnost při ledvinové léčbě. Delegáti si mohli vyslechnout zajímavé přednášky od významných řečníků jako je profesor Andrzej Wiecek (Lékařská Slezská univerzita v Katovicích), který představil stav nefrologie v Evropě. Další zajímaví mluvčí byli profesor Rob Beelen (Univerzita v Utrechtu) s přednáškou o peritoneální dialýze a paní Jutta Balhorn (bývalá prezidentka EDTNA/ERCA), která hovořila o rostoucích nárocích na ledvinové sestry a o zvládání stresu lékařského personálu.

Během slavnostního zahájení se na chvíli nefrologie proměnila v umění, díky Light Art vystoupení Alexe Dowise, s názvem Art of Nephrology.

Více informací na: http://www.edtnaerca-conference2015.com