CS

Když chcete vědět víc

Petrohrad přivítal Renal Week 2015


20.9.2015

Ve dnech 15. až 19. září v nejkrásnějším městě Ruska – Petrohradu jsme organizačně zajišťovali sérii konferencí na téma onemocnění ledvin. Konference pořádala International Society of Blood Purification společně s Russian Dialysis Society.

Týden nefrologie slučoval dohromady tři významné akce. 33rd Congress of the International Society of Blood Purification, který byl zaměřen na mezinárodní účastníky, XIV Continous Medical Education Course pod záštitou ERA-EDTA a ISN GO, s účastí KDIGO, který byl ukončený certifikací a Národní kongres Ruské společnosti pro dialýzu, který probíhal v ruském jazyce. Renal Week 2015 sdílel hlavní řečníky, společně využíval profesionálního i technického zázemí a společného organizátora.

Účastníci měli možnost vyslechnout přednášky, které zahrnovaly široké spektrum témat od peritoneální dialýzy, přes technické inovace v oblasti čištění krve až po řešení komplikací chronického onemocnění ledvin. Mezi nevýznamnější řečníky patřil Fred Finkelstein (Yale-New Haven Hospital, USA), který hovořil o náhradě funkce ledvin, John Feehally (Leicester General Hospital, UK), s přednáškou o postavení celosvětové nefrologie a také Andrew Davenport (Royal Free Hospital, UK), jenž představil nejrůznější techniky mimotělního čištění krve.

Renal Week 2015 nabízel také pestrý společenský program, díky němuž měli delegáti možnost navštívit zajímavá místa Petrohradu, známého také jako Benátky severu.

Více informací na: www.renalweek2015.org