SK

Když chcete vědět víc

Do Bratislavy přijeli praktičtí a rodinní lékaři z celé Evropy a ze zámoří na výroční konferenci WONCA Europe 2019


2.7.2019

GUARANT International zorganizoval ve dnech 25. – 29. 6. 2019 evropskou konferenci 24th WONCA Europe Conference. Na Slovensku se podobná akce konala poprvé.

Konference se uskutečnila ve 3 bratislavských prostorách, a to v nové budově Slovenského národního divadla, v hotelu Sheraton Bratislava a v kinosálech Cinema City Eurovea.

Do slovenského hlavního města přijelo celkem 1919 delegátů, vystavovatelů a hostů. Jako již tradičně byla největší účast z Portugalska, Španělska a Nizozemska.

Moto konference znělo: Praktické lékařství – lidská stránka medicíny. Bohatý vědecký program zahrnoval plenární přednášky vyzvaných řečníků, orální prezentace, one slide 5 minutes prezentace, e-posterové prezentace a velkou řadu workshopů.

Atraktivní byl např. i walking workshop se slovenským olympijským vítězem v chůzi na 50 km Matejem Tóthem, který se uskutečnil v brzkých ranních hodinách za účasti slovenské veřejnosti pod heslem „Kráčaj so svojim praktickým lekárom“, a naplnil tak i moto letošní konference.

GUARANT International zorganizoval konferenci WONCA již poněkolikáté. V roce 1997 a 2017 to byly evropské konference, v roce 2013 to byla světová konference WONCA. Všechny se uskutečnily v Praze. Již nyní připravujeme další ročníky evropské konference WONCA v Berlíně a v Londýně.

Více informací o proběhlé konferenci a krátký sestřih z konference naleznete na odkazu http://www.woncaeurope2019.org/.