CS

Když chcete vědět víc

Praha bude v roce 2020 hostit světový automobilový kongres FISITA 2020 s obratem přes 50 milionů korun


4.6.2018

Přes 1200 předních techniků a manažerů z celého světa bude v Praze diskutovat o nové roli a výzvách pro automobily a budoucí mobilitu. Akce, navazující na velmi úspěšný pražský kongres FISITA v roce 1996, se uskuteční od 15. do 18. září 2020.

Kromě tradičních témat, jako jsou pohony, emise, pasivní a aktivní bezpečnost či výroba a materiály, se kongres zaměří i na aktuální trendy v automobilovém průmyslu. Mezi ty patří zejména automatizované řízení, datově propojená vozidla, alternativní pohony či nové koncepty pro městskou mobilitu. Kongres nabídne účastníkům okolo 600 příspěvků až v 15 paralelních sekcích.

Akci získala pro Prahu Česká automobilová společnost, která na organizačním zajištění pražský kongres FISITA spolupracuje s organizací GUARANT International. Kongres se přesouvá do České republiky z Asie, letos jej hostí indické město Čennaí, v roce 2016 se konal v korejském Pusanu.

Vedle technického programu akce nabídne i výstavu, speciální zasedání, technické návštěvy, či představí aktivity studentů a mladých inženýrů.

„Nejen samotný kongres ale i přidružená výstava či nabídka technických návštěv dávají lokáním firmám neopakovatelnou možnost prezentace. Pražský kongres je příležitostí představit český automobilový průmysl světové komunitě inženýrů a manažerů a ukázat vysokou úroveň místního vývoje a výzkumu,“ uvádí prezident České automobilové společnosti Ondřej Vaculín.

„Cílem kongresu je posílit pozici ČR v automobilovém výzkumu a vývoji a propojit naše odborníky se světovou špičkou,“ dodává Vaculín.

Světový automobilový kongres FISITA je organizován od roku 1947. Jedná se o fórum pro odborníky z průmyslu, inženýry a manažery, kteří si v rámci něj vyměňují nápady a diskutují o trendech posouvajících automobilový průmysl vpřed.